Ako zapojiť sledovanie sat vysielania pre 8 účastníkov

Dobrý deň. Mám 4 stb, monoblok 19,2 + 23,5°, parabola bez motora. Chcem rozšíriť až na 6-8 TV – tj. stb. Plánujem zakúpenie multiprepínača. Napr. Golden Media Multiprepínač 9/8. Je vhodný pre nezávislé sledovanie buď s monobloku quad, alebo pre dva samotné konvertory? Jeden pre 19,2 a jeden pre 23,5. Aby sa dalo sledovať vysielanie nezávisle. Alebo je aj lepší model prepínača? Alebo dokonca bez potreby 220V? Kde by som našiel jednoduchú schému ako zapojiť napr. ten Multiprepínač Golden? Ďakujem
Dobrý deň.
Pre pripojenie 8 účastníkov a dve družice + dvbt vysielania môžete použiť multiprepínačGM 9/8 ale k nemu musíte dokúpiť špeciálne na to určené LNB s označením Quatro (nie quad) .
Z káždého LNB pôjdu z do multiprepínača 4káble pretože LNB quatro má štyri výstupy :
Jeden výstup má nízku frekvenciu v vertikálnu polarizáciu, druhý výstup má nízku frekvenciu v horizontálnej polarizácii, tretí výstup má vysokú frekvenciu vo vertikálnej polarizácii a štvrtý výstup má vysokú frekvenciu v horizontálnej polarizácii.
Z multiprepínača vedú koaxiály ku účastníkom. Pri multiprepínači je nutné napájanie 18V adaptérom.
 
Druhá možnosť je zakúpiť 2x Octo LNB z 8 vystupmi + 8x DiseQC 1.0  prepínače 1/2.
Z každého LNB 19,2 pôjde jeden kábel do vstupu 1 DiSEQc prepínača 1 a druhý kábel s druhého LNB 23,5 pôjde do vstupu2 DiSEQc prepínača 1. Z výstupu DiSEqC preínača pôjde kábel ku účastníkovi. Ostatných 7 účastníkov bude pripojených rovnako ostatnými výstupmi LNB a prepínačmi. Tu nie je potrebné externé napájanie.
Monoblok by som vylúčil úplne tie sú max quatro pre štyroch účastníkov.