Golden Media SPARK TRIPLEX+Enigma2
 Dobrý deň, prosím poradiť, prečo sa mi zrazu nedá nahrávať z iného kanálu, keď súbežne pozerám program na inom kanáli. Doteraz to išlo bez problémov a nahrávalo aj z dvoch kanálov naraz a pozerali sme iný. Teraz, ak mi nahráva napr. z TV Doma, môžem pozerať len Markízu. Ostatné kanály nejdú. A ďalší problém mám s ovládačom. Ak chcem čokoľvek prepnúť (aj zapnúť a vypnúť satel. prijímač) musím aj niekoľkokrát stláčať, kým mi to prepne. Už som ovládač aj otvoril a vyčistil, baterky vymenil a nič nepomohlo. Dá sa kúpiť nový, presne taký istý ovládač? Ďakujem vám za odpoveď

Dobrý deň.

Na nahrávaní záleží od pripojenia kabeláže(či máte pripojený jeden koaxiálny kábel z paraboly iba k jednému tuneru, alebo máte pripojené dva káble pripojené ku dvom tunerom).

Pri pripojení jedným káblom môžete nahrávať iba programy v rýmci toho istého programu ako je nahrávaný program. Ak máte dva káble ku dvom tunerom viete nahrávať z dvoch rozdielných TP ,alebo aj družíc.

To je jedne dôvod. Ale druhý je že ako dekódujete programy. AK máte kartu v čítačke kariet dokáže dekódovať aj dva programy, ale ak máte bezkartový CI modul, alebo máte kartu v CI module ,tak Vám vie dekódovať iba jeden program.

Čo sa týka diaľkového originál DO už nie je, jedine si môžete zakúpiť ovládač GENERAL naprogramovaný pre Váš model prijímača.